First Call Timing - Contractor License                         3/25/2018 - 8:53 AM
                            Track Lab 2018 - 3/24/2018                             
                            New Manchester High School                             
 
Event 4  100 Meter Dash 7-8 Division Boys
================================================================================   
  Lab Record: R 14.91  3/17/2018   Aiden Opore, Jackrabbit T                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points   
================================================================================   
Section  1                                                                         
  1 Johnson, Desmond          10 Fayette Bolts                     17.90           
  2 Hall, Christian           10 Fayette Bolts                     18.04           
  3 Stephens, Dyson           11 Dynamic Spee                      18.48           
  4 McMullin, Ronin           11 Parkview Exp                      21.92           
  5 Lewandowski, Michael      10 West Georgia Jets                 23.87           
Section  2                                                                         
  1 Kutob, Stylianos          10 Fayette Bolts                     15.56    4      
  2 Sims, Jaylin              11 Fairburn Fire                     16.91           
  3 Canty, Christopher        10 Fayette Bolts                     17.51           
  4 Hawkins, Nicholas         11 Atl Spartans                      17.63           
  5 Therrell, Omar            10 Atl Spartans                      18.16           
  6 Pelt, Andrew              10 Fayette Bolts                     18.23           
Section  3                                                                         
  1 Johnson, Dylan            10 Fayette Bolts                     17.16           
  2 Moore, Jeremiah           11 Intensity Athletics    18.60      17.40           
  3 Coleman, Miles            10 Intensity Athletics    18.06      17.50           
  4 Wade, Jaxon               11 Jackrabbit Track       18.54      18.01           
  5 Niles, Daniel             11 Jackrabbit Track       18.17      18.17           
  6 Williams, Elijah          10 Blue Lightni           18.84      18.27           
  7 Mahone, Tyrese            11 West Georgia Jets      19.00      18.90           
  8 Anderson, Jacob           10 Lightning Sp           20.21      19.26           
Section  4                                                                         
  1 Harris, Tristan           10 Jackrabbit Track       16.30      15.78    2      
  2 Farrish, Da'Ryi           10 West Georgia Jets      16.30      16.00           
  3 Tyler, Dominic            11 Sapphire TC            17.30      16.28           
  4 Session, Kelvin           10 Fairburn Fire          17.00      17.02           
  5 Hill III, Daniel          11 West Georgia Jets      17.20      17.04           
  6 Harrison, Nicholas        11 Jackrabbit Track       17.36      17.75           
  7 Render, Jaiden            11 Fairburn Fire          17.22      18.74           
Section  5                                                                         
  1 Opore, Aiden              10 Jackrabbit Track       14.91      14.30R  10      
  2 Jacobs, Quinn             10 Jackrabbit Track       16.00      14.98    8      
  3 Hadley, Dallas            10 Jackrabbit Track       15.01      15.34    6      
  4 Womack, Christian         10 Atl Spartans           15.10      15.47    5      
  5 Bernard, Michael          11 Blue Lightni           15.87      15.71    3      
  6 Williamson, Dominic       10 Lightning Sp           16.02      15.85    1      
  7 Hunt, David               10 Jackrabbit Track       15.23      16.74           
===================================================================================
  Lab Record: R 14.91  3/17/2018   Aiden Opore, Jackrabbit T                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals                                                                             
  1 Opore, Aiden              10 Jackrabbit Track       14.91      14.30R  5  10   
  2 Jacobs, Quinn             10 Jackrabbit Track       16.00      14.98   5   8   
  3 Hadley, Dallas            10 Jackrabbit Track       15.01      15.34   5   6   
  4 Womack, Christian         10 Atl Spartans           15.10      15.47   5   5   
  5 Kutob, Stylianos          10 Fayette Bolts                     15.56   2   4   
  6 Bernard, Michael          11 Blue Lightni           15.87      15.71   5   3   
  7 Harris, Tristan           10 Jackrabbit Track       16.30      15.78   4   2   
  8 Williamson, Dominic       10 Lightning Sp           16.02      15.85   5   1   
  9 Farrish, Da'Ryi           10 West Georgia Jets      16.30      16.00   4       
 10 Tyler, Dominic            11 Sapphire TC            17.30      16.28   4       
 11 Hunt, David               10 Jackrabbit Track       15.23      16.74   5       
 12 Sims, Jaylin              11 Fairburn Fire                     16.91   2       
 13 Session, Kelvin           10 Fairburn Fire          17.00      17.02   4       
 14 Hill III, Daniel          11 West Georgia Jets      17.20      17.04   4       
 15 Johnson, Dylan            10 Fayette Bolts                     17.16   3       
 16 Moore, Jeremiah           11 Intensity Athletics    18.60      17.40   3       
 17 Coleman, Miles            10 Intensity Athletics    18.06      17.50   3       
 18 Canty, Christopher        10 Fayette Bolts                     17.51   2       
 19 Hawkins, Nicholas         11 Atl Spartans                      17.63   2       
 20 Harrison, Nicholas        11 Jackrabbit Track       17.36      17.75   4       
 21 Johnson, Desmond          10 Fayette Bolts                     17.90   1       
 22 Wade, Jaxon               11 Jackrabbit Track       18.54      18.01   3       
 23 Hall, Christian           10 Fayette Bolts                     18.04   1       
 24 Therrell, Omar            10 Atl Spartans                      18.16   2       
 25 Niles, Daniel             11 Jackrabbit Track       18.17      18.17   3       
 26 Pelt, Andrew              10 Fayette Bolts                     18.23   2       
 27 Williams, Elijah          10 Blue Lightni           18.84      18.27   3       
 28 Stephens, Dyson           11 Dynamic Spee                      18.48   1       
 29 Render, Jaiden            11 Fairburn Fire          17.22      18.74   4       
 30 Mahone, Tyrese            11 West Georgia Jets      19.00      18.90   3       
 31 Anderson, Jacob           10 Lightning Sp           20.21      19.26   3       
 32 McMullin, Ronin           11 Parkview Exp                      21.92   1       
 33 Lewandowski, Michael      10 West Georgia Jets                 23.87   1       
===================================================================================
                  Men - 7-8 Division - Team Rankings - 11 Events Scored            
===================================================================================
    1) Jackrabbit Track           140        2) Fayette Bolts              43      
    3) PTC Flash                   33        4) West Georgia Jets          29      
    5) ATL SPARTANS                23        6) Carroll County Recreation  19      
    7) Lightning Spikes Track Clu  15        8) Intensity Athletics        12      
    9) Dynamic Speed Elite Track    7       10) Fairburn Fire               6      
   11) Blue Lightning Track Club    5       11) Parkview Express Track Cl   5      
   13) Sapphire TC                  1